Laserová léčba akné

Odstranění jizev po akné laserem

K odstranění či zmírnění viditelných jizev se používá několika typů laserů. U jizev po akné se osvědčila terapie laserem Smoothbeam. Defektní vazivo v jizvě se v tomto případě nahrazuje novým a zdravým, čímž dochází k zahlazení jizvy.

Jak vše probíhá?

Laserová léčba akné není nijak zvlášť bolestivá a užívá se při ní místního znecitlivění. Bolestivější může být jen ošetření aktivních ložisek akné. Díky působení laseru dojde k omezení nadměrné funkce mazových žláz až do hloubky 5 mm pod povrchem pokožky. Po ošetření laserem je nutné chránit pokožku před působením slunečního záření (krémy s UV filtrem nejméně 50). Terapii je proto vhodné podstoupit během zimy.

Bezprostředně po zákroku bude kůže v místech zákroku zarudlá, během několika hodin (u rozsáhlejších zákroků několika dnů) ale dojde k ústupu zarudnutí. U citlivějších jedinců se mohou vytvořit puchýřky, hnědě skvrnky či stroupky, které se ale obvykle během dvou týdnů zahojí. Následující tři měsíce je ale třeba se vyvarovat slunění.

Laserová gelová maska

Jako doplněk laserové léčby akné se využívá tzv. laserová gelová maska s aktivací biostimulačním laserem. Díky této kombinaci dochází ke zklidnění pokožky a hojení zanícených míst.

Fotorejuvenaci a resurfacing

Základním principem těchto metod je tepelné narušení kolagenu v kůži, čímž dochází k aktivizaci procesu hojení a regenerace. Resurfacing je metoda laserového ošetření pokožky pomocí nejčastěji CO2 laseru nebo erbiového paprsku, který odstraňuje vrchní vrstvičku pokožky.

Vyzkoušejte laser pro domácí použití

Na trhu jsou dnes k dispozici také lasery pro domácí použití. Využít jich lze nejen při léčbě akné, ale pomáhají i při tišení bolesti, hojení a regeneraci kůže vůbec.

ETRANS – LASER PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ

O laseru se dá obecně říct, že vyzařuje vysoce organizovanou světelnou energii. Díky svým specifickým vlastnostem (jedna vlnová délka, stejný směr a fáze záření) dosahuje laser lepších terapeutických výsledků než ostatní zdroje světelného záření. Jeho uplatnění je všude tam, kde nacházíme potřebu regenerace, tišení bolesti a hojení. Z těchto důvodů se laser již léta používá téměř v každém oboru lékařství.

» Přejít na detail produktu

BIOBEAM ACNE

Účinný dlouhodobě, celosvětově ověřený lékařský přístroj určený k bezbolestné léčbě kožných problémů, léčbě sliznic a dutin. BioBeam 660 je nízkovýkonový úzkopásmový zdravotnický přístroj využívající červeného světla pro hojení kůže.

» Přejít na detail produktu