Vystavte akné STOP!

Nevíš si rady s akné? Trápí tě otravné pupínky a nemůžeš se jich zbavit? Už jsi vyzkoušel nebo vyzkoušela všechny „osvědčené“ rady našich babiček i maminek a zlepšení pořád nikde? Není důvod propadat panice, můžete vyzkoušet některý z přípravků na akné.

Ty mohou opravdu pomoci, na druhou stranu nečekejte od nich zázraky, že vás jakoby mávnutím kouzelné hůlky zbaví přes noc všech problémů. Přípravky na akné dokáží efektivně pomáhat s léčbou, ale i s hojením kůže a jizviček, které po akné někdy zůstávají.

Akné patří k nejrozšířenějším kožním onemocněním, nejčastěji se objevuje v době puberty, může se ale objevit i v pozdějším věku. Příčinou vzniku akné je ucpání vývodu mazových žláz, v jehož důsledku dochází k jeho zanícení.

Vedle odpovídající hygieny je možné s akné bojovat několika dalšími způsoby. Ve vážnějších případech se může přistoupit k laserové léčbě akné, při běžných projevech si můžeme vystačit se specializovanými kůrami na čištění obličeje nebo můžeme sáhnout pro přírodní přípravky na akné.

Těch je na trhu celá řada. Od čistících mýdel přes různé ošetřující krémy, vody či olejíčky. V každém případě je potřeba zvolit vhodný přípravek a následně jej užívat podle návodu. V opačném případě může dojít i ke zhoršení akné.

Pokud si s výběrem vhodného prostředku proti akné nevíte rady nebo jsou vaše problémy vážnější a dlouhotrvající, navštivte odborného lékaře – dermatologa. Ten posoudí váš stav a odpovídající přípravek vám předepíše. Při nákupu v on-line lékárnách je výhoda, že nemusíte překonávat stud, v každém případě si ale nejprve pečlivě přečtěte informace o vybraném produktu, abyste zakoupili skutečně ten, který bude vhodný právě pro vás. Ochotně vám jistě poradí i v běžné lékárně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články: akné a péče o pleť. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.